ÇUKURAMBAR TIKANIKLIK AÇMA
ÇUKURAMBAR TIKANIKLIK AÇMA
Çukurambar Boru Tıkanıklığı Açma ( boru tıkanıklığı açma, boru tıkanıklığı nasıl açılır, boru tıkanıklıklar ) Çukurambar Su Tesisatçısı ( tuvalet tıkanıklığı, klozet açma, tuvalet tıkanıklığı açma ...
ÇANKAYA TIKANIKLIK AÇMA
ÇANKAYA TIKANIKLIK AÇMA
ÇANKAYA TESİSATÇI TIKANIK AÇMA SERVİSİ 0553 290 51 47 Çankaya Tuvalet Tıkanıkları - tıkalı lavabo açma - tıkalı gider açma - tıkalı klozet açma - tıkalı banyo açma ÇANKAYA TESİSAT ACİL YETKİLİ SERVİ...
çukurambar banyo tıkanıklıgı açma
ANKARA BANYO TIKANIKLIĞI AÇMA
Banyo Tıkanıklığı Açma Ankara [caption id="attachment_16" align="aligncenter" width="521"] ankara banyo tıkanıklıgı açma[/caption] Banyo olurken şampuan köpükleri banyoların fayanslarında birikere...

PETEK TEMİZLİĞİ

6 sene önce Ankara tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Petek Temizliği bizlerin yaşam sahalarında sıklıkla kullandığımız ve ısı sistemlerinin en önemli parçaların uzun vadeli ve tasarruflu kullanım için yapılması gereken bir gerekliliktir. Günümüzde ortalama her 10 evin 9 unda bulunan kombi ve kat kaloriferi sistemlerinin ev veya iş yerlerindeki ısı veren parçaları bu şekilde peteklerden oluşur. Petek temizliği kış dönemi gelmeden yapılması, sizlerin bu sistemlerinizin sağlıklı ve yüksek performansta çalışmasını sağlar. Sık sık olmasa da yılda mutlaka 1 ya da 2 kez yapılması gereken petek ve radyatör temizliği birçok açıdan sizin için faydalıdır.

Bu faydalar arasında kombinizin ömrünün uzaması, daha az elektrik ve doğal gaz tüketimi, ısıyı bulunduğu ortama maksimum şekilde yayımı gibi birçok konuda faydası vardır. Peki, petek temizliği gerçekten gerekli midir? Bu soruya birçok kişi hayır diyecektir ama işin aslı o şekilde değildir. Yıllar boyunca her sene 12 ay sıcak su üretimi için çalışan ve bunun en az 6 ayı ısıtma amacı ile kullanılan kombilerimiz, zamanla su içerisindeki ve peteklerdeki kireç ve tortulaşmasından dolayı performans düşüklüğü, parça arızası gibi sorunlara yola açar. Su içerisinde sürekli olarak devir daim olan bu sistemin pompa yani ana kalbi kombilerdir. Petek temizliği işte tam da burada önem arz eder. Türkiye’nin her kentinde sular derecelerine göre kireç taşımaktadır. Bu da uzun süre sistemde dolaştığından peteklerin metali ile etkileşime girer. Ve böylece kalorifer petekleri içi adeta çamurlu bir hal alır. Bu da sıcak suyun çok daha az etkili olmasına yol açar.

Doğal Gaz Petekleri Nasıl Temizlenir?

Bunun için sizden gelen talep doğrultusunda petek temizliği için özel olarak geliştirilen petek temizleme makinesi yardımı ile tüm sisteminiz tertemiz olur. Öncelikle makine kalorifer sistemine bağlanır basınçlı olarak sisteme verilen, özel olarak hazırlana petek temizleme kimyasalları yardımı ile petekler ilk günkü gibi temiz hale gelir.

Elbette kalorifer sistemi bu süreçte yüksek sıcaklıkta çalışır. Isınan kimyasal sıvı çok daha etkili ve tortu sökücü özelliği ile peteklerdeki kir, yağ birikintisi ve kireç bertaraf edilmiş olur. Bu işlem yapılmazsa ne olur? İlk günden itibaren peteklerin içinde biriken kir ve tortu, zamanla kominize kadar gelir, zaten peteklerin içindeki su devamlın suretle devir daim yaptığı için bu kirler ve kireç komi tarafından küçük bir süzgeç yardımı ile tutulmaya çalışılsa da ilk yılın sonunda hiçbir işe yaramaz. Petek temizleme işlemi işte bunun için gereklidir. Kombi ile ısınan hanelerin ve iş yerlerinin bu temizleme işini aksatmaların her bakımında zarar hanesine yazılmaktadır. Kombiniz soğuk kış günlerinde çok yüksek ısı ayarında çalışsa bile harcadığı enerjinin anca %60- 70 ‘lik kısmını ısıya dönüştürür. Geri kalan kısım ısı olarak o mekâna yansımaz. İşte bu durum petekleri temizletmediğiniz her yıl git gide artar.

Bireysel olarak yaptığınız kombi suyu boşaltma ve yeni su basma tekniği de gerçek anlamda bir hatadır. Çünkü sisteme bastığınız her yeni su kireç bakımından çok daha doygun olduğu için, petekler içindeki kir durumunu daha da zor bir hale getirir. Petek Temizleme hizmetlerini uzun yıllardır kaliteli bir şekilde yapan Protesisat, gelişen teknolojinin yardımı ile çok daha yüksek oranda temizleme sonucu almaktadır. Kombi petekleri nasıl temizlenir? Sorusuna uzman desteği ile verilecek cevap bu şekildedir. Yani sisteminiz yüksek basınçlı yıkama ünitesi, petek temizliği için özel olarak hazırlanmış kimyasal ve uzman eğitimli personel eşliğinde aynı gün yaparak size çalışır şekilde teslim ediyoruz. Oturduğunuz semt neresi olursa olsun, ekiplerimiz en kısa sürede sizin belirlediğiniz yere gelerek, petek temizleme işlemine başlamaktadırlar. Tüm bu hizmetlerimizi piyasa koşullarına göre çok daha ekonomik ve ödeme kolaylığı ile yapmaktayız. Sizlere sadece kombi petekleri temizliği konusunda değil, atık sistemi gider tıkanması giderilmesi, kırmadan su kaçağı bulma gibi birçok tesisatçının yapamayacağı hizmetleri tam teşekkülü olarak vermekteyiz.

Kış günlerinde bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına bize her zaman ulaşabilir ve petekleriniz temizletebilirsiniz. Bazı durumlar vardır ki bu tip bir işlem yapılmadan sonuçlanmaz. Örneğin, peteklerin altları bazen ısınmaz. Bunun sebebi olarak peteklerdeki hava birikmesi gösterilir. Ama asıl sebep bu olmayabilir. Petek altı ısınmıyor ise buna en büyük etken o bölgelerde biriken kalorifer petek tortuları ve pislikleridir. Kombi içinde dolaşan sıcak su, her zaman bu noktalardan geçer, basıncın en düşük olduğu ve kombiye en uzak olan noktalarda, işte bu birikmeler çok daha fazla gözükür. Özellikle kombiye uzaklık, ısıtma sistemi içinde olmaması gereken partiküllerin birikme ve yığılma yerleri buralardır. GÜNEŞ TESİSAT yüksek basınçlı su yardımı ile en küçük petekten, en büyük peteğe kadar tüm ısıtma sisteminin içini çok iyi bir şekilde temizler. Petek temizleme makinesi içerisine hapis olan partikül, yağ ve çamur, bir daha su ile sistem içine gidemediğinden işlem kısa bir süre sonunda tamamlanır. Buradaki önemli bir ayrıntı da bu işlemin periyodik olarak tekrar edilmesidir.

Böylece ısıtma sisteminiz hiç kirlenmeyecek ve sizin cebinizden daha fazla fatura bedeli çıkmayacaktır. Tüm bu küçük ayrıntılar bir araya geldiğinde ve kombi sistemine yapılacak ek ilave tasarruf tedbirleri ile oldukça büyük meblağlarda kar elde edebilirsiniz. Kombi petek temizliği yaptırmak için bizleri aramanız yeterlidir. Bize internet sitemiz üzerinden veya telefonla ulaşabilirsiniz. Protesisat yılların verdiği deneyimle, alt yapı su tesisatlarınızdaki her türlü sorunu kısa sürede ve garantili olarak çözmeyi bilmiştir. Mutlak müşteri memnuniyeti misyonu ile geçmişten bugüne dek binlerce kişinin tuvalet tıkanma sorunlarını, gider sistemi temizliğini, petek temizliğini veya kanalizasyon açma işlemlerini kısa sürede çözmüştür. Tüm bu hizmetler elbette ki sizlerin onayı ve güveni ile yerine getirilirmiştir. Günümüzde artık bu gibi sorunlarda teknolojinin imkânları yoğun olarak kullanılmakta ve yaygınlaştırılmaktadır. Bizlerde teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, işimize en iyi şekilde yansıtıyoruz. İşte Petek Temizliği konusunda olduğu gibi diğer tesisat sorunlarında da uzman ve kurumsal hizmet almanız sizin açınızdan önemlidir. Komple kalorifer petek temizliği için bize bildirmeniz gereken tek şey daha önce bu işlemi yaptırıp yaptırmadığınız olacaktır.

Uzman ve profesyonel ekiplerimiz peteklerin olduğu alanı kirletmeden tüm kombi sisteminizi temizleyeceklerdir. Kombi bakımını periyodik olarak yaptırdığınız zaman, hemen bizi çağırabilir ve sisteminizi temizletebilirsiniz.

Kışa yüksek performansta çalışan bir ısıtma sistemi ile girmek isteyeceğinize eminiz. Bu iş için alanında uzman olmayan ve kurumsallaşmamış firmalarca hizmet almanız sizleri daha büyük masraflara sokabilir. Çünkü işinin ehli olmayan insanların yaptığı petek temizliği ısıtma sistemine zarar verebilir. Ayrıca bu sistemlerde kullanılan kimyasallar çok kaliteli ve dozunda kullanılmalıdır. Miktarından fazla kullanılan sıvı hem kombinize hem de peteklere zarar vermektedir. Yüksek sıcaklıkta çalışan ve sürekli devir daim olan kombi suyu geçtiği her gözden herhangi bir birikime takılmaması işlemin tam ve doğru yapıldığını gösterir. GÜNEŞ TESİSAT sizlere bu alanda kaliteli hizmet vermek için gece gündüz demeden çalışmaktadır.

Tesissatle ilgili yaşanan sorunlar:

doğalgaz peteklerin içine konulan yağ nedir, petekler nasıl temizlenir

Etiketler:
Sonraki Yazı
Şuan da zaten son yazıdasınız!
Benzer Yazılar
ÇUKURAMBAR TIKANIKLIK AÇMA
Çukurambar Boru Tıkanıklığı Açma ( boru tıkanıklığı açma, boru tıkanıklığı nasıl açılır, boru tıkanıklıklar ) Çukurambar Su Tesisatçısı ( tuvalet tıkanıklığı, klozet açma, tuvalet tıkanıklığı açma ) Çukurambar Kanal Açma [caption id="attachm...
ÇANKAYA TIKANIKLIK AÇMA
ÇANKAYA TESİSATÇI TIKANIK AÇMA SERVİSİ 0553 290 51 47 Çankaya Tuvalet Tıkanıkları - tıkalı lavabo açma - tıkalı gider açma - tıkalı klozet açma - tıkalı banyo açma ÇANKAYA TESİSAT ACİL YETKİLİ SERVİS TIKANIK AÇMA [caption id="attachment_16" alig...
çukurambar banyo tıkanıklıgı açma
Banyo Tıkanıklığı Açma Ankara [caption id="attachment_16" align="aligncenter" width="521"] ankara banyo tıkanıklıgı açma[/caption] Banyo olurken şampuan köpükleri banyoların fayanslarında birikerek kötü lekeler oluşturabilmektedir. Giderlerin akı...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.