ÇUKURAMBAR TIKANIKLIK AÇMA
ÇUKURAMBAR TIKANIKLIK AÇMA
Çukurambar Boru Tıkanıklığı Açma ( boru tıkanıklığı açma, boru tıkanıklığı nasıl açılır, boru tıkanıklıklar ) Çukurambar Su Tesisatçısı ( tuvalet tıkanıklığı, klozet açma, tuvalet tıkanıklığı açma ...
ÇANKAYA TIKANIKLIK AÇMA
ÇANKAYA TIKANIKLIK AÇMA
ÇANKAYA TESİSATÇI TIKANIK AÇMA SERVİSİ 0553 290 51 47 Çankaya Tuvalet Tıkanıkları - tıkalı lavabo açma - tıkalı gider açma - tıkalı klozet açma - tıkalı banyo açma ÇANKAYA TESİSAT ACİL YETKİLİ SERVİ...
çukurambar banyo tıkanıklıgı açma
ANKARA BANYO TIKANIKLIĞI AÇMA
Banyo Tıkanıklığı Açma Ankara [caption id="attachment_16" align="aligncenter" width="521"] ankara banyo tıkanıklıgı açma[/caption] Banyo olurken şampuan köpükleri banyoların fayanslarında birikere...

ÇUKURAMBAR TIKANIKLIK AÇMA

5 sene önce Ankara tarafından yazıldı, kez görüntülendi ve hakkında hiç yorum yapılmadı.

Çukurambar Boru Tıkanıklığı Açma ( boru tıkanıklığı açma, boru tıkanıklığı nasıl açılır, boru tıkanıklıklar )

Çukurambar Su Tesisatçısı ( tuvalet tıkanıklığı, klozet açma, tuvalet tıkanıklığı açma )

Çukurambar Kanal Açma

ÇUKURAMBAR KANAL AÇMA

ÇUKURAMBAR KANAL AÇMA

Kentlerdeki konut ve işyerlerinin içerisinde kullanılan suların, sağlıklı bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan yapılara kanal adı verilmektedir. Ev ve işyerlerinde kullanılan her türlü su, borular vasıtası ile duvar içlerinden geçerek, şehirlerin ana kanalizasyon sistemine aktarılmaktadır. Fakat bazı dönemlerde, kanallar çeşitli sebeplerden dolayı işlevini yerine getirememektedir. Böyle durumların yaşanmasındaki en büyük sebep ise, kanal içerisinde biriken yabancı maddelerdir. Kanallarda yer alan bazı yabancı maddeler zaman içerisinde birikerek kanal ağızlarını kapatmaya başlamaktadır. Bunun sonucunda da su gideri sağlanamamakta ve insan sağlığını tehdit edecek durumlar ortaya çıkmaktadır.
Çukurambar Kanal Açma , kanalların tıkanması ve görevini yerine getirememesi durumunda son sistem teknolojiyi kullanarak bu soruna müdahale etmektedir. Kanalların açılma işlemi eskiye nazaran artık daha basit ve daha az masraflıdır. Eski sistem ile kanalları açmak için boru çevreleri kırılmakta, bazen borulara zarar verilmekte ve ev içlerinde şantiye benzeri durumlar ortaya çıkmaktaydı. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber bu tip olumsuz durumlar artık geçmişte kaldı. Çünkü bu işlemler, kırıp dökmeden ve çevreye zarar vermeden, çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Yurtdışında kullanılan ve robotlar eşliğinde gerçekleştirilen bu sistem son yıllarda artık ülkemizde de uygulanmaktadır. Çukurambar Kanal Açma , son sistem teknolojiye sahip robotlar eşliğinde kanalları açmaktadır. Bu sisteme göre robotlar, kendilerine bağlı olan kablolar eşliğinde kanal içlerine sokulmaktadır. Mesela evde gerçekleşen bir tıkanma işlemi için, su giderinin olduğu deliğe kablolar sokularak, bu kablonun ucuna bağlı küçük robotlar, sorunu bulmak için kullanılmaktadır. Kamera sistemine sahip olan bu robotlar, sorunun olduğu yeri anında tespit edebilmekte ve bunu da kamerası sayesinde dışarıdaki bilgisayar ekranına aktarmaktadır. Bundan sonrası ise çok basittir. Kablolar, sorun olan yerdeki birikmeyi gidermek için vakum özelliği ile yabancı maddeleri çekmeye başlamaktadır. Çekilen yabancı maddeler dışarıya aktarılmakta ve böylelikle kanalın içi temizlenmektedir.
Çukurambar Kanal Açma , bu yeni sistemi kullanarak hem ev ve işyerlerindeki yapılara zarar vermemekte, hem de zamandan tasarruf ederek, problemi kesin ve kalıcı bir yöntem ile çözmektedir.

Çukurambar Kanal Boru Görüntüleme

ÇUKURAMBAR KANAL BORU GORUNTÜLEME

ÇUKURAMBAR KANAL BORU GORUNTÜLEME

Değişen teknoloji ile birlikte hizmet sektörünün beklentileri de değişmektedir. İnsanlar sorunlarına daha hızlı çözümler bulmak istiyorlar. Bu nedenle sorunların çözümünde kullanılan teknikler de değişim göstermektedir. Bunlardan biri de çukurambar kanal boru görüntüleme tekniğidir. İnşaat sektörünün inanılmaz gelişimi ile boru görüntüleme sorunları artık insan eli ile değil, robotlar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu konuda son yıllarda yetkili pek çok şirket ileri tekniklerle hizmet vermektedir.
Eskiden halk arasında lağımcı usta olarak bilinen kişilerin görevini, tamamen sağlıklı koşullarda makineler yapmaktadır. Bu nedenle hem zamandan tasarruf edilmekte, hem de insan sağlığı korunmaktadır. Ayrıca hiçbir şekilde tuvalet ya da banyo duvarı ve zemini kırılmadan en iyi sonuç elde edilmektedir. Teknolojik açıdan üstün seviyedeki robotlar, banyo ve mutfak lavabolarının dahi tıkanıklığını gidermektedir. Üstelik robotların kullanıldığı kanal borularının ölçüleri de hiçbir sorun yaratmamaktadır. Çünkü 50 mm. den 2500 mm. ye kadar olan ebatlara uygun robotlar mevcuttur. Bununla birlikte profesyonel firmalar incelemeler için lisanslı bilgisayar programları kullanmaktadır. Sadece tamirat gereken zamanlarda değil, yıllık periyotlarda yapılan bakımlarla da yapıların sorunları çok daha kolay çözülmektedir. Robotlar hem yapılan denetimin hızını arttırmakta, hem de hizmet kalitesini geliştirmektedir.
Robotlar Boruların İçini Nasıl Görüntülüyor?
Çağımızda artık kullanılan tekniğin adı robot boru görüntüleme tekniğidir. Özellikle kanalizasyon borularının içinde kullanılmaktadır. Önceki yıllarda insan gücü ile yapılan bu çalışmalar artık robotlar ve hareketli kameralar ile yapılmaktadır. Bu teknik hem insan sağlığı açısından hem de zaman tasarrufu açısından firmalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Çukurambar kanal görüntüleme sistemleri tekerlekli sistem ve elle ittirmeli sisten olarak ikiye ayrılır. Tekerlekli sistem robotları genelde büyük tesisatlarda araç içine yerleştirilerek kullanılır. Elle ittirmeli sistem ise küçük tesisatlarda elle taşınabilir.Çukurambar kanal boru görüntüleme işlemi için hareketli kameralar, robotlar aracılığı ile boruların içine sokulur. Bu kameralar 360 derece dönme kapasitesine sahiptir. Kameralar sayesinde her türlü su borusunun içi tamamen görüntülenmektedir. Ayrıca inceleme sırasında hem fotoğraf çekilmekte, hem de video kaydı yapılmaktadır. Bu robot sistemini bir operatör denetlemektedir. Uzaktan kumanda ile robot istenildiği gibi hareket ettirilir. Kanal boru içinde ileri geri hareketlerle görüntü alınır. Robot üzerindeki kablolar ile gerekli veri alışverişi sağlanır. Sistem içindeki robotlar su geçirmezdir. Çünkü robotun içine sızacak en küçük bir miktar su sisteme zarar verecektir. Daha sonra belirli aralıklarla operatör tarafından robota basınçlı hava ya da azot basılır. Yalnız robotu kanalın içine göndermeden önce kendi içindeki basınç mutlaka kontrol edilmelidir. Robotun kanal içerisinde elde ettiği görüntüler belirli aralıklarla bilgisayara aktarılır. Kanalın içindeki herhangi bir sorun anıda tespit edilmekte ve operatör tarafından kayıt edilmektedir. Kayıt edilen görüntüler incelenerek sorun hakkında çözüm üretilmektedir.
Robotlar İle Tespit Edilen Unsunlar;
➡ Boru hattının uzunluğu,
➡ Ezilme ya da kırılma olup olmadığı,
➡ Boru hattının çapındaki değişiklikler,
➡ Kanaldaki çatlaklar,
➡ Boru bağlantılarındaki sorunlar,
➡ Kanal borusunun uzunluğu,
➡ İncelenen hattın temizlik durumu tespit edilmektedir.
Yapılan işlemlerin sonucunda; robotun kullanıldığı kanalda tıkanıklık oranı en fazla % 15 seviyesinde olmalıdır. Aksi takdirde katı atık maddeleri ile birlikte yükselen su seviyesi taşma olayına sebep olacaktır. Bununla birlikte robotun sağlıklı görüntü elde etmesi için kanal borusunun su seviyesi de % 15’i geçmemelidir. Alınan görüntü örneklerinden elde edilen raporlar sayesinde operatörler en kısa sürede temizlik hizmetini sağlamaktadırlar.
Sonuç Olarak;
Çukurambar kanal boru görüntüleme işlemi esnasında her türlü sorun kısa sürede tespit edilmektedir. Uluslar arası kalite standartlarına uygun, insan sağlığını ve çevreyi koruyan sistemler geliştirilmektedir.
Çukurambar Bulaşık Makinesi Gideri Açma

ÇUKURAMBAR BULAŞIK MAKİNASI GİDERİ AÇMA

ÇUKURAMBAR BULAŞIK MAKİNASI GİDERİ AÇMA

Bulaşık makineleri günümüz dünyasının en vazgeçilmez aletlerinden birisidir. Eskiden günümüze gelene kadar insanlar yemek yediği kapları yıkamak amacıyla dere kenarlarına gitmişler sonradan yerleşik hayatla beraber ellerde lavobolarda yıkanmaya başlanmıştır. Lavobolarda bulaşık yıkamanın verdiği zararlar vardır. Bunları ellerin tahriş olması dermatit, egzama gibi nemli bölge hastalıklarının oluşması ve de fazla su sarfiyatı olarak sıralayabiliriz. Bu açıdan bulaşık makinesi hem sağlık hem de maddi açıdan bulunması gerekli bir nimettir.
Bulaşık makinesinin çalışma prensibi nasıldır?
Püskürterek yıkama yapma bulaşık makinesinin ana prensibidir. Yıkamaya başlanırken ilk önce kirli su 10-15 sn. Kadar dışarıya pompalanır. Daha sonra makineye su dolar ve pompa yardımı ile içeriye pompalanır. Bu arada suyun bir kısmı tuz haznesinden geçerek kireçten arındırılır. Su püskürtme defalarca yapılır ve artık suyun ısıtılmasına sıra gelir. Bu arada deterjan kapağı açılır ve deterjan suda çözünerek yıkama tam anlamı ile başlar. Tüm bunlardan sonra önce soğuk durulama ardından sıcak durulama yapılır ve parlatıcı haznesinden parlatıcı çekilir. Bu parlatıcı sayesinde bulaşıklar kuru bir şekilde sunulmuş olur.
Bulaşık makinesi gideri tıkandı ne yapılır?
Çukurambar Bulaşık makinesi gideri açma işin açıkçası çok kolay bir iş değildir.
Çukurambar Tuvalet Açmak

ÇUKURAMBAR TUVALET AÇMAK

ÇUKURAMBAR TUVALET AÇMAK

Evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız ve gündelik hayatımızın bir parçası olan tuvaletler, çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu tıkanmaların birçok sebebi vardır. Çok fazla tuvalet kağıdının kullanılması, zamanla bu kağıtların tuvalet borularında yer alan dirsek bölümüne sıkışması, tuvalet tıkanmalarının başlıca sebeplerindendir. Bir diğer sebep ise, tuvalet borusuna kaçan yabancı maddedir. Yabancı maddenin boru içerisinde kalması ve su ile gitmemesi de bir diğer sebep olarak karşımıza çıkmaktadır.
Çukurambar tuvalet açmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin başında ise pompa kullanarak tuvaleti açmaya çalışmak gelmektedir. Ancak yabancı madde katı ve inatçı ise bu yöntem hiçbir işe yaramamaktadır. Diğer bir yöntem ise kimyasal madde kullanarak, tuvaletteki tıkanıklığı açmaya çalışmaktır. Bu yöntem de kesin bir çözüm getirmemektedir. Eğer tıkanıklığa sebep olan yabancı madde sert bir özelliğe sahip ise, kimyasal madde bu sorunu gideremez ve tuvalet borularına da zarar verebilmektedir. Tazyikli su kullanarak tuvalet kanalını açmaya çalışmak ise en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Fakat yabancı maddenin büyük ve katı olması bu yöntemi de başarısız kılabilmektedir. Son dönemde gelişen teknoloji ile beraber Çukurambar tuvalet açmak daha basit bir hale gelmiştir. Yurtdışından ithal edilen kameralı robotlarla, tuvalet tıkanıklığını açmak son derece kolay bir hal almıştır. Kamera sistemine sahip olan bu alet, tuvalet borusunun içerisine sarkıtılarak, kanal içerisinden görüntü almaktadır. Alınan görüntü, dışarıdaki bilgisayara aktarılmakta ve sorun olan bölge anında tespit edilmektedir. Bundan sonraki işlem ise bu yabancı maddenin su yolu ile gitmesini sağlamaktır. Eğer yabancı madde büyük ise, gene bu alet sayesinde parçalama işlemi uygulanmakta ve yabancı madde küçük parçalara ayrılarak sorun çözülmektedir. Eğer parçalanan maddenin artıkları tuvaleti tekrar tıkayacak düzeyde ise, bu defa vakum sistemi ile yabancı madde dışarıya çekilmektedir. Çukurambar Tuvalet açmak, eski yöntemlerle çok zor bir şekilde çözülürken, gelişen teknolojinin getirdiği kolaylık ile artık daha kısa sürede ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Böylelikle boruların kırılmasına gerek duyulmadan, tuvalet tıkanıklığı son derece hızlı ve basit bir şekilde sonlandırılmaktadır.

Çukurambar Tuvalet Açma

ÇUKURAMBAR TUVALET AÇMA

ÇUKURAMBAR TUVALET AÇMA

İnsan hayatı içerisinde büyük bir öneme sahip olan tuvaletler, zamanla tıkanabilmekte ve işlevini yerine getirememektedir. Bu tıkanmaların birçok sebebi vardır. İlk akla gelen sebep ise bilinçsiz bir şekilde kullanılan tuvalet kağıtlarıdır. Çok fazla tuvalet kağıdının bir kerede tuvalet içerisine atılması, ilerleyen zamanlarda kanalın tıkanmasına sebep olmaktadır. Tıkanıklığa yol açan bir diğer sebep ise tuvalete atılan yabancı maddelerdir. Bu yabancı maddelerin büyüklüğü ya da sertliği, tuvaletin tıkanma derecesini de arttırmaktadır.Bu tip durumlarda çukurambar tuvalet açma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Tıkanan tuvaletleri açmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin başında ise pompa yolu ile tuvaletteki tıkanıklığı açmaya çalışmak gelmektedir. Pompa sayesinde tuvalet içerisine basınç uygulanmakta ve yabancı maddenin bu yöntemle çekilmesi amaçlanmaktadır. Ancak boru içerisindeki yabancı maddenin büyük ya da katı olması, bu işlemi başarısız kılabilmektedir.Bir diğer çukurambar tuvalet açma yöntemi ise kimyasal madde kullanarak, yabancı maddenin eritilmeye çalışılmasından ibarettir. Fakat bu sistem de her zaman kesin bir sonucu getirememektedir. Eğer madde sert ise kimyasal çözelti hiçbir işe yaramayacaktır. Tazyikli su ile tuvaletteki tıkanıklığı açmaya çalışmak ise tercih edilen başkan bir işlem olarak dikkat çekmektedir. Ancak bu yöntem de çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Tıkanıklığa sebep olan yabancı maddenin inatçı olması ve yerinden kıpırdatılamaması, tazyikli suyun geri tepmesine sebep olabilmektedir. Böylelikle, yaşanılan ortam sağlık açısından tehdit altına girebilmektedir. Son dönemde en çok tercih edilen ve en modern sistem olarak dikkat çeken yöntem ise kameralı robotlarla tuvalet açma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu makineler sayesinde, tuvalet borularının içlerine sokulan kablolu robotlar, içeriden görüntü alabilmekte ve sorunun olduğu yeri tespit edebilmektedir. Görüntü sayesinde, tıkanıklığa sebep olan maddenin yapısı da anlaşabilmekte ve buna göre çözüm geliştirilebilmektedir. Yabancı madde çok sert ise, bu makineler eşliğinde parçalanabilmektedir. Eğer yumuşak bir yabancı madde söz konusu ise, tazyikli su ile tuvalet kanalı açılabilmektedir.
Modern teknoloji ile beraber çukurambar tuvalet açma işlemlerinin artık daha kolay olması, şüphesiz ki insan hayatını kolaylaştırmaktadır. Bu sistem sayesinde hem zamandan tasarruf edilmekte hem de boru ya da duvarların yıkılmasının önüne geçilmektedir.
Çukurambar Tuvalet Açma Yöntemleri

ÇUKURAMBAR TUVALET AÇMA YÖNTEMLERİ

ÇUKURAMBAR TUVALET AÇMA YÖNTEMLERİ

Ev ve işyerlerinde kullandığımız tuvaletler, çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu gibi durumlar, insan sağlığı için son derece yüksek riskler taşır. Tuvaletlerin tıkanma sebeplerinin başında ise bilinçsiz kullanım gelmektedir. Çok fazla tuvalet kağıdının kullanılması ya da tuvaletlere atılan yabancı maddeler, tuvalet tıkanıklarının en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, tuvalet sisteminin eski oluşu ve tuvalet borularının yıpranması da diğer sebepler arasında gösterilmektedir.
Tıkanan tuvaletleri açmak için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Çukurambar tuvalet açma yöntemleri, kişinin kendi başına ve hiçbir yardım almadan gerçekleştirebileceği basit yöntemleri de içermektedir. Bunların başında kimyasal madde kullanımı gelmektedir. Satın alınan çözücü, tuvalet içerisine dökülerek, yabancı maddenin eritilmeye çalışılması en bilindik tuvalet açma yöntemidir. Fakat bu işlem her zaman etkili olmamaktadır. Zira tıkamaya sebep olan yabancı maddenin büyük ya da katı olması, bu yöntemin başarısız olmasına sebep olmaktadır. Bir diğer yöntem ise tuvalet kanalına tazyikli su pompalanmasıdır. Bu yöntem ile yabancı maddenin kanal içerisinde hareket edilmesi amaçlanmaktadır. Ancak bu yöntem de bazen kesin bir çözüm getirmeyebilir. Eğer tıkamaya sebep olan yabancı madde, bulunduğu bölgede katılaşmışsa, tazyikli su geri tepebilir ve ortaya pek de hoş olmayan manzaralar çıkabilir. Gelişen teknoloji ile beraber çukurambar tuvalet açma yöntemleri arasında en çok tercih edilen sistem ise kameralı robotlarla tuvaletlerin açılmaya çalışılmasıdır.Bu sistem son derece masrafsız, basit ve kesin çözümü içeren bir yapıya sahiptir. Kamera sistemine sahip olan küçük makineler, kablolar ile beraber tuvalet kanalının içerisine sokulmaktadır. İçeriden alınan görüntüye göre sorunun olduğu yer tespit edilmektedir. Sonraki aşamada ise soruna müdahale edebilmek için birkaç seçenek uygulanmaktadır. Eğer yabancı madde büyük ise, bu makineler eşliğinde ilgili bölgeye müdahale edilerek, yabancı madde parçalanmaktadır. Küçük bir yabancı madde durumunda ise tazyikli su pompalanarak tuvalet açılabilmektedir.
Çukurambar Tuvalet açma yöntemleri, herkesin deneyebileceği kadar kolay olmakla beraber, her zaman kesin sonucu getirmemektedir. Bu sebepten dolayı, uzman personelden yardım almak, tuvalet tıkanıklığını sona erdirmek için yapılacak en mantıklı seçim olacaktır.
Çukurambar Tıkanan Tuvaleti Açmak

ÇUKURAMBAR TIKANAN 0TUVALETİ AÇMAK

ÇUKURAMBAR TIKANAN 0TUVALETİ AÇMAK

Ev ve iş yerlerinde kullandığımız tuvaletler, çeşitli sebeplerden dolayı tıkanmaya maruz kalabilmektedir. Bu tip durumların ortaya çıkmasında birçok sebep vardır. İlk akla gelen bilinçsiz bir şekilde kullanılan tuvalet kağıtlarıdır. Fazlaca kullanılan ve bir anda tuvalet içerisine atılan bu kağıtlar, zamanlar boru içlerinde yer alan dirsek adlı bölümde birikerek, tuvaletin tıkanmasına sebep olabilmektedir. Bir diğer sebep ise tuvalet içerisine atılan yabancı maddelerdir. Böyle durumlarda çukurambar tıkanan tuvaleti açmak adı verilen işlemler devreye girmektedir.
Çukurambar Tıkanan tuvaleti açmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin başında ise pompa ile basınç uygulama gelmektedir. Bu işleme göre tuvalet pompası adı verilen alet, tuvalet deliği üzerine getirilerek, basınç uygulanır. Basınçla beraber, delik içerisine sıkışmış olan atıklar, geri çekilmeye çalışılır. Ancak tıkanıklığa sebep olan madde sert ise, bu yöntem işe yaramaz. Diğer bir yöntem ise kimyasal madde ile tıkanıklığa son vermeye çalışmaktır. Delik içerisine dökülen kimyasal madde ile tıkanıklığa sebep olan atıklar parçalanıp, çözülmeye çalışılır. Maddenin büyük ve katı olması durumunda, bu yöntem de işe yaramamaktadır. Bir diğer yönteme göre de kanal içerisine tazyikli su verilerek, yabancı maddenin yerinden oynatılması amaçlanmaktadır. Bu işlem de her zaman kesin bir sonucu beraberinde getirmeyebilmektedir. Son dönemde uygulanan bir diğer sistem ise çukurambar tıkanan tuvaleti açmak için en çok tercih edilen yöntem olarak dikkat çekmektedir. Bu işleme göre, tuvalet borularına kablolu robotlar sokulmaktadır. Bu robotlar üzerinde kamera sistemine sahip bir yapıdadırlar. Kanal içerisinden görüntü alan robotlar, bu görüntüyü anında dışarıda bağlı olduğu bilgisayar ekranına aktarmaktadır. Bilgisayar başındaki uzman personel ise görüntüyü izlemekte ve sorunun olduğu yeri tespit etmektedir. Bundan sonra yapılacak işlem ise sorunlu bölgedeki yabancı maddenin tazyikli su ile temizlenmesidir. Eğer tazyikli su ile yabancı madde temizlenemiyorsa, bu defa maddenin kırılıp, parçalanması işlemine geçilmektedir. Böylelikle tuvaletteki tıkanıklık sorunu giderilmektedir.
Tıkalı tuvaletleri açmak için denenecek olan yöntemler de dikkatli olunması gerekilmektedir. Eğer sorun ciddi ise, uzman firmalardan yardım alınarak, tıkanıklık problemi çözülebilmektedir.

Çukurambar Tıkalı klozet açma

ÇUKURAMBAR TIKANAN KLOZETİ AÇMAK

ÇUKURAMBAR TIKANAN KLOZETİ AÇMAK

Şehir hayatı beraberinde birçok sorunu da getirmektedir. Kentleşme ile beraber ortaya çıkan konut ve işyerlerinde, zaman zaman can sıkıcı problemlerle karşılaşılmaktadır. Bu problemlerden biri de, klozet tıkanmasıdır. Yeni yapılan konutların çok büyük bir kısmında artık alafranga diye tabir edilen modern tuvaletler yer almaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı bu tuvaletler zaman zaman tıkanmaya başlamakta ve bireylerin problemler yaşamasına sebep olmaktadır. Klozetlerin tıkanmasının birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden belki de en önemlisi, bilinçsiz şekilde kullanılan tuvalet kâğıdıdır. Aşırı şekilde kullanılan tuvalet kâğıdı her ne kadar su ile eriyip yok olsa da, bir kısmı boru içerisinde zamanla birikmeye başlar. S şeklinde bir boruya sahip olan klozetlerin, kör noktaya benzer kısmında bu kâğıtlar birikerek, klozetin tıkanmasına sebep olmaktadır. Bir diğer sebep ise saç telleri ve kadın pedleridir. Su içerisinde çözülmesi zor olan yabancı maddeler, zamanla katılaşarak boruların giderinin kapanmasını engeller. Tuvalet kokusunu önleyici aparatların kaza ile düşmesi de tıkanıklıkların bir diğer sebebidir. Bu ve benzeri problemler ile karşılaşıldığında farklı tıkalı çukurambar klozet açma yöntemleri denenmektedir.
Çukurambar Tıkalı klozet açma yöntemlerinin başında, klasik metotlar gelmektedir. Bunlardan birisi pompa ile boruların açılmaya çalışılmasıdır. Bu yöntem ile çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Pompanın kullanılması ile pis tuvalet suyu geriye doğru gelerek ve adeta fışkırarak eylemi gerçekleştiren kişinin kirlenmesine sebep olabilir. Bir diğer sorun ise bu yöntemin kalıcı bir çözümü sağlamaktan uzak olmasıdır. Pompa yöntemi sadece bir yere kadar tuvaleti açar ve açılan borular belli bir süre sonra tekrar tıkanmaya başlar. Çukurambar Tıkalı klozet açma yöntemlerinden bir diğeri ise kimyasal maddeler kullanmaktır. Bu metot da kalıcı bir çözüm değildir. Bilinçsiz bir şekilde kullanılan kimyasallar hem onu kullanana hem de borulara zarar verebilme potansiyeli taşımaktadır. Aşırı şekilde kullanılan kimyasal, klozet borularının tahriş edilmesine ya da borunun başka bölgelerden zarar görüp, sorunun daha da büyümesine yol açabilmektedir. Böylelikle sorun daha da içinden çıkılmaz bir hale gelir ve tavanlardan su sızmasına yol açacak kadar büyüyebilir. Bu da hem bireyi hem de komşuları rahatsız edebilmektedir. Son yıllarda gelişen teknoloji ile yeni ve farklı bir yöntem daha ortaya çıkmıştır. Bilgisayar teknolojisi kullanılarak geliştirilen bu yöntem hem sorunu sıfır hata payı ile tespit edebilmekte, hem problemi kökten ve kalıcı bir şekilde çözebilmekte hem de ekstradan masraf çıkarmadan evlerin ve konutların sistemlerini tahrip etmemektedir. Bu yöntem ile kameralı robot kullanılmaktadır. Avrupa’dan ithal edilen kameralı robot ile klozet borularının içerisinden anında görüntü alınmaktadır. Sorunlu yere yollanan kamera, canlı yayınla bilgisayara görüntü aktarmaktadır. Bilgisayar başında bulunan ve alanında eğitim almış olan uzman kişi de bu görüntüleri izleyerek sorunun yerini tespit etmeye çalışmaktadır. Sorunun olduğu bölge tespit edildikten sonra robot kullanılarak buradaki yabancı madde, herhangi bir iz ya da kalıcı hasar bırakılmadan temizlenmektedir. Bu yöntem ile kırma ya da dökme işlemi olmadan sorun çok temiz ve masrafsız bir şekilde çözülmektedir.
Tıkanan klozetlerin açılma işinin teknoloji ile tanışması, insan hayatını son derece kolaylaştırmıştır. Kamera ve robot sayesinde hem kalıcı çözüm üretilmiştir hem de kırıp dökme işlemleri artık tarihe karışmıştır. Bu yöntemle beraber, tıkanan klozet problemi, en fazla 2 saatlik bir çalışma sonucunda tarihe karışmaktadır. Çünkü bu yöntem ile açılan boruların ömrü uzamakta ve aynı yerde gerçekleşecek olan tıkanıklık uzun bir süre daha ortaya çıkmamaktadır.
Çukurambar Tıkalı Gider Açma

ÇUKURAMBAR TIKANAN GİDERİ AÇMAK

ÇUKURAMBAR TIKANAN GİDERİ AÇMAK

Şehirleşme ile beraber artan konut ihtiyacı, birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Ev ve işyerlerindeki sorunların başında da gider tıkanıklığı gelmektedir. Gider denilen bölge, ev ve işyerlerindeki temiz ve pis suyun atılması için yapılmış, duvar içlerinde yer alan bir sistemdir. Suyun dışarı atılması için inşa edilen bu sistem, çeşitli sebeplerden dolayı tıkanmakta ve ortaya pek de hoş olmayan bir durum çıkmaktadır. Giderlerin tıkanmasında çeşitli sebepler vardır. Bunların başında ise gidere atılan kağıt mendiller, saç telleri, kıllar ve çokça atılan tuvalet kağıtları gelmektedir. Tuvalet, banyo ve mutfak giderlerinde görülen bu sorunu ortadan kaldırmak için, çukurambar tıkalı gider açma yöntemleri geliştirilmiştir. Eski usul ve yeni teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen çukurambar tıkalı gider açma işlemi, eskiye nazaran daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
Eski ve klasik çukurambar tıkalı gider açma yöntemi son derece masraflı ve sorunu yüzde yüz bulmaktan uzak bir anlayışa sahiptir. Bu sistemle beraber uygulanan yöntem şu şekildedir; tıkalı gider problemi ile karşılaşan birey, en yakındaki tesisatçıya haber vererek problemi anlatır. Eve gelen tesisatçı ise son derece eski olan yöntemlere başvurarak sorunu çözmeye çalışır. Giderin geçtiği duvar ya da bölgeler kırılarak, tahrip edilir. Çünkü sorunun olduğu yeri bulmak için, bundan daha başka bir yöntem söz konusu değildir. Bu işlem gerçekleştirilirken evin ya da işyerinin yapısına zarar verilir ve ortaya hiç de hoş olmayan ve adeta bir inşaatı andıran çirkin görüntüler çıkar. Bu yöntemin zararları sadece bu kadarla sınırlı değildir. Zira yıkılan duvar ya da yapılar bile sorunu çözmekte yetersiz kalabilir. Bazen sorunun olduğu yer tespit edilemediği için, gider borularının geçtiği tüm bölge yıkılarak zarar görür. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra, tesisata direkt bir şekilde müdahale edilerek tıkanıklık açılmaya çalışılır. Tıkanıklığı açılırken de son derece eski yöntemler kullanılır. Borular kırılır, kesilir ya da büyük zarar görür. Çünkü giderdeki tıkanıklığı anlamak için tüm borular yerinden çıkarılıp, tek tek kontrol edilmek zorundadır. Böylece ekstradan masraf ve görüntü kirliliği ortaya çıkmış olur. Fakat bu klasik yöntem, gelişen teknoloji ile artık geride kalmıştır. Tıkalı giderleri açmak için, bilgisayar teknolojisine dayanan ve kamera sistemine sahip olan küçük robotlar yapılmıştır. Bu robotlar sayesinde, tıkalı olan bölgeye en ufak bir zarar verilmeden ulaşmak mucize gibi görünse de artık gerçekleşmiştir. Bu sistem son derece basit ve etkili bir şekilde işlemektedir. Kamera sistemine sahip olan robotlar, gider tesisatının içinden görüntü alır ve anında dışarıdaki bilgisayara görüntüyü aktarır. Böylelikle sorunun nerede olduğu, en ufak bir hataya düşmeden tespit edilir. Bundan sonra yapılacak olan işlem ise, duvarı ya da yapıyı kırıp, dökmeden gideri açmaktır. Gider açılırken de teknolojik yöntemler kullanılarak, bölgeyi tıkayan atıklar kolay bir şekilde dışarı çekilmektedir. Bu işlem için de gelişmiş teknolojiden yararlanılmakta ve sorun kalıcı bir şekilde çözümlenmiş olmaktadır.
Çukurambar Tıkalı gider açma işi artık profesyonel ve kurumsallaşmış firmalar tarafından yapılmaktadır. Yurtdışından satın alınan ve bilgisayar teknolojisine sahip ekipmanlar kullanılarak, şehir hayatının getirdiği problemlerden biri olan gider açma işlemi çok basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Alanında eğitim almış uzman personel tarafından gerçekleştirilen bu işlemler ile hem sorun kesin bir şekilde çözüme kavuşmakta, hem ev ve konutlardaki duvar ile yapılara zarar verilmemekte hem de fazladan masraf ödenmemektedir. Bu tip problemlerle karşılaşan bireyler, artık kurumsallaşmış firmalar ile iletişime geçip, bu dertten kurtulmaktadır.

 

Çukurambar Tıkalı Lavabo Açma

ÇUKURAMBAR TIKALI LAVABO AÇMA

ÇUKURAMBAR TIKALI LAVABO AÇMA

Gündelik yaşamda karşılaşılan sorunlardan biri de ev ya da işyerlerimizdeki lavaboların tıkanmasıdır. Birçok sebepten dolayı karşımıza çıkan tıkalı lavabo problemi, bu soruna maruz kalanlar açısından adeta bir kâbus gibidir. Saç telleri, yemeklerden arta kalan ve lavabo içerisinden inerek, boru içerisinde katılaşan yağlar ile katı maddeler bu sorunun ortaya çıkmasının en büyük sebeplerindendir. Lavabonun tıkalı olduğu, sızan sudan ya da konutlarda ortaya çıkan kötü kokular ile kendisini göstermektedir. Özellikle mutfak lavabolarında sık sık karşımıza çıkan bu sorunu çözmek için birçok yol mevcuttur. Bu yollardan bazıları kendi başımıza yapabileceğimiz ve herhangi bir uzman personel yardımına ihtiyaç duymayacağımız yöntemlerdir.
Çukurambar Tıkalı lavabo açma işlemlerinde en çok başvurulan yollardan birisi, sodalı kaynar suyu lavaboya dökmektir. Son derece basit gözüken bu yol, tam ve kalıcı bir çözüm sağlayamamaktadır. Zira tıkanıklığa sebep olan yabancı madde, eğer büyük ve sert bir yapıya sahip ise, bu ilk yöntem kesinlikle işe yaramayacaktır. Diğer bir yöntem ise kimyasal kullanarak çukurambar tıkalı lavabo açma işlemini gerçekleştirmeye çalışmaktır. Bu yöntemin de dezavantajları mevcuttur. Kimyasal maddeyi kullanan birey kendisine zarar verebilir. Ya da bilinçsiz şekilde kullanılan kimyasal madde, boruya zarar vererek onun aşınmasına, delinmesine veya zarar görmesine sebep olabilir. Böylelikle ortaya daha büyük sorunlar çıkabilir. Bir diğer çukurambar tıkalı lavabo açma yöntemi ise tazyikli su kullanarak, boru içerisindeki yabancı maddeleri ittirerek, lavaboyu açmaktır. Bu yöntem de soruna kesin bir çözüm getirmemektedir. Eğer boru içerisindeki yabancı madde katılaşmış ve betonlaşmış ise, tazyikli su geri tepebilir ve bu da, ev ve işyerlerinde ekstradan masrafa yol açarak, suyun bölgeye dolmasına sebep olabilir. Bu yöntemin bir diğer dezavantajı ise tazyikli su ile giden yabancı maddenin, daha aşağıda kalarak sorunun devam etmesine sebep olmasıdır. Böyle durumlarda artık profesyonel yardım almak gerekebilir. Profesyonel yardım alırken iki farklı alternatife sahip olan bireyler, eski ve klasik yöntemi seçerlerse, hem daha fazla masrafla karşılaşabilirler hem de sorunun kökten bir şekilde çözülmesini göremeyebilirler. Çünkü klasik yönteme göre, tesisat sökülür ve kontrol edilir, bu işlem yapılırken de ev ve iş yerleri zarar görür. Bu yöntemle sorunun kaynağına ulaşmak da zordur ve yüzde yüz bir çözüm ne yazık ki alınamaz. Diğer profesyonel yöntem ise yeni ve gelişen teknoloji sonucu ülkemizde kullanılan, kameralı sistemdir. Son derece basit olan bu yöntem ile tıkanan lavaboları açmak artık daha kolay hale gelmiştir. Kameralı bir robotun kullanıldığı bu sistemde, problemin olduğu borular kamera sistemi ile net bir şekilde görülür. Boru içerisine giren kameralı robot, içerideki görüntüyü aynen dışarıya aktarmaktadır. Dışarıdaki bilgisayar ekranından izleme yapan uzman personel ise, sorunun olduğu yeri bu kameralı robot sayesinde tespit eder ve çözümü gerçekleştirir. Problemin olduğu yer bulunduktan sonra, gene robot eşliğinde yabancı madde kırılır ve parçalar dışarı çekilir. Böylelikle tıkanıklık kolay ve kalıcı bir şekilde çözümlenmiş olur.
Gelişen teknoloji ile beraber tıkanan lavaboları açmanın bu kadar kolay bir hale gelmesi, insan hayatını son derece rahatlatan bir gelişmedir. Uzman personele ve son teknoloji aletlere sahip olan profesyonel ve kurumsal firmalar, bu ve benzeri durumlar üzerine hizmet vermektedirler. Yurtdışından alınan ve bilgisayar teknolojisi ile çalışan robotlar, insan hayatını kâbusa çeviren bu sorunu çok kısa zamanda çözebilmektedir. Bu tip problemler ile karşılaşıldığı zaman, uzmanlardan yardım almak en mantıklı hareketlerden birisi olacaktır.
Çukurambar Tıkalı Banyo Açma

ÇUKURAMBAR TIKALI BANYO AÇMA

ÇUKURAMBAR TIKALI BANYO AÇMA

İnsanoğlunun hayatını kabusa çeviren sorunlardan birisi de banyo giderinin tıkanmasıdır. Çok çeşitli sebeplerle tıkanan banyo giderleri, bireylerin hayatını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Sızma ya da suyun gider vasıtası ile gitmemesi sonucu kendisini gösteren bu problemin en büyük sebeplerinden biri bilinçsiz kullanımdır. Özellikle banyo yapılırken saç ve benzeri yabancı maddelerin gidere atılması, banyonun ilerleyen dönemlerde tıkanmasına yol açmaktadır. Sabun atıkları da tıkanmaya sebep olan bir diğer etkendir. Son olarak ise evde yapılan bir tesisat çalışması sonucu, tesisat maddelerinin banyoda yıkanması sonucu da banyo giderlerini tıkayabilmektedir. Saç, kıl ya da faklı yabancı maddeler, banyo giderine atıldığı vakit zamanla birikmeye başlar. Bu birikme uzun bir zaman sonucunda içerisinden çıkılamaz problemlere sebep olur. Katılaşan ve adeta betonlaşan yabancı maddeler, banyonun tıkanmasına sebep olur. Suyun artık gitmemeye başlaması ile sorun kendisini gösterir. Ya da alt katın tavanından sızma yaparak, problem ortaya çıkmaktadır.
Çukurambar Tıkalı banyo açma konusunda birçok yöntem vardır ancak bu yöntemlerin profesyonel olanları denenmelidir. Profesyonel olmayan yöntemlerin başında pompa ve kimyasal madde ile tıkalı banyo açma işlemi gelmektedir. Pompa ile giderin olduğu yere birkaç kere bastırma işlemi yapılır ve borudaki tıkanıklık açılmaya çalışılarak, içerideki yabancı maddeler çıkarılmaya çalışılır. Ancak bu yöntemde şöyle bir problem vardır, tıkanıklık pompanın etki alanı dışında ve çok aşşağıda olabilir, bu da sorunu çözme konusunda herhangi bir fayda sağlamaz. Kimyasal kullanılarak açma işlemi de son derece zararlı olabilir. Kimyasalı kullanan birey kendisine zarar verebilir ya da kimyasal, kullanılan bölgeye zarar verebilir. Böylelikle giderin olduğu borular tahriş olup, zarar görebilir. Bir diğer yöntem ise tesisatın geçtiği duvar ya da yapıların yıkılarak sorunun çözülmesidir. Bu işlem gerçekleştirilirken bir uzman yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Eve gelen uzman sorunu çözmek için, boruların geçtiği yeri yıkar ve sorunu bu şekilde bulmaya çalışır. Bu yöntem eskidir, son derece masraflıdır ve sorunu yüzde yüz çözmez. Hem ev içerisinde şantiyeyi andıran bir görüntü ortaya çıkar, hem de sorunun kaynağı tam olarak tespit edilemeyebilir. Son derece masraflı olan bu yöntem artık tarihe karışmıştır. Çünkü bilgisayar teknolojisi kullanılarak geliştirilen son sistem kameralı robotlar sayesinde Çukurambar tıkalı banyo açma işlemi son derece kolay hale getirilmiştir. Alanında uzman olan personel tarafından verilen bu hizmet son derece hızlı ve basittir. Kamera sistemi ile banyo giderinin olduğu yerden görüntü alınır. Bu görüntü alma işlemi canlı yayınla yapılır ve alınan görüntü anında, dışarıdaki bilgisayara aktarılır. Bilgisayar başında bekleyen uzman personel ise, son derece dikkatli bir izleme yaparak, sorunun olduğu yeri tespit eder. Böylelikle tıkanmanın sebebi, tıkanmaya yol açan maddenin şekli ve tıkanmanın olduğu yer tespit edilmiş olur. Bundan sonra uygulanacak olan işlem daha basittir. Kamera yardımı ile tıkalı bölgedeki yabancı maddeler dışarıya çekilir ve o bölge temizlenir. Eğer dışarıya çekilecek kadar küçük değilse, bu defa yabancı maddeyi kıracak olan başka bir alet kullanılır ve yabancı madde tamamen temizlenir.
Robot ile çukurambar tıkalı banyo açma, eskiden hayal gibi gelse de, günümüzde birçok insanın tercih ettiği son derece kullanışlı bir yöntemdir. Tıkalı banyoların bu sistemle açılması hem zaman kaybını önler, hem fazladan masrafın ortaya çıkmasını engeller hem de ev ve işyerlerinde duvar ya da yapı malzemelerinin kırılmasını ortadan kaldırır. Kırma, delme işlemi yapmadan kullanılan bu yöntem, insan hayatını son derece kolaylaştırmakta ve kesin çözüm sağlamaktadır.

Çukurambar Tuvalet Açıcı,Çukurambar Tuvalet Açıcı robotla ,Çukurambar Tuvalet Gideri Açma,Çukurambar Tuvalet Kanalizasyon Tıkanıklığı ,Çukurambar Tıkanık Tuvalet Gideri Açma Tuvalet Kanal Borusu Açma,Çukurambar Tuvalet Gideri Tıkanıklığı ,Çukurambar Tıkalı Tuvalet Pimaş`dan Su gitmiyor,Çukurambar Tuvalet Gideri Tıkanıklığı,Çukurambar Tıkalı Tuvalet Gideri Açma Tuvalet giderinden su geri geliyor,Çukurambar Tıkalı Tuvalet Borusu Gideri Açma firması Tesisat, Çukurambar Tuvalet Tıkandı

Çukurambar Tuvalet Açan Tesisatçılar
Çukurambar tıkanıklık açan tesisatçı kuruluşumuzca mikrop yuvasına dönmüş ve rastgele veya bir arada güçlü durumda yer alan tüm oluşumları pimaş içlerinden temizleyebiliyoruz. Takip edilmesi gereken bir kamera ile suyun neden bir noktadan sonra geri dönüş yapmasının araştırılmasıdır. Bir helezon yay ile birkaç metrede bazı ustalar bu eski tekniği kullanarak atıkları açmada bazen başarılı olabiliyorlar. Yalnız o iç çaptaki sürtünme kuvveti kılcal çatlakları meydana getirmesi de risktir. Bizler ise kameralı kanal açma makineleri ile en başından itibaren tüm olasılıkları değerlendirmek üzere problemsiz geçmek için önlemleri almaktayız. Çukurambar tıkanıklık açma boru içlerindeki her alanın yıkanması yerine temiz bölgelerin görülerek geçilmesi ve yalnızca nerede birikme varsa orası ile devam edilmesinden yanadır. Yanlış sistem ve teşhis gibi hataların yapılmaması için özel ithal cihazlar ile A’dan Z’ye bir süreci sizler için en iyi sistemlerle sunmanın telaşı içerisindeyiz. Nasıl yemek artıkları bir lavaboyu tıkarsa, nasıl banyo giderlerini yıkanma esnasında düşen saçlar veya farklı sebepler dolduruyorsa bir tuvalet açma işleminde de karşımıza farklı atık türleri çıkabilir. Biz ise hepsine tam olarak hazırlıklıyız ve kanal içinden uygulamaya başlamamız ile temizlik menzilimiz tam 30 metre diyebiliriz.

Çukurambar tıkanıklık açma uzmanları ile tuvalet etrafına sırf kokuyu bastırmak için spreyleri kullanmanız gerekmiyor ve bizim tekniklerimiz problemi bitirecek cinstendir. Akışı durduran atıklar ise lavabo açma için en gerekli olan atık geçen bölgeye cihazlar ile inerek onu uzaklaştırmaktır ve bunu da en titiz şekilde uyguluyoruz.
Çukurambar klozet Pimaş Tıkanıklığı Açma, Çukurambar klozet Pimaş aç, Çukurambar klozet açıcılar, Çukurambar Tıkalı klozet Açıcı, Çukurambar klozet Açan, Çukurambar klozetleri açmak, Çukurambar tıkalı klozet pimaşı açma,çukurambar lavabo açma,çukurambar tıkanıklık açan tesisatçı,çukurambar tıkanıklık açma, çukurambar tuvalet açma,cukurambar klozet acma,çukurambar klozet tıkanıklığı,çukurambar klozet servisi,çukurambar klozet arıza,çukurambar klozet montajı,çukurambar klozet değişimi,çukurambar klozet tıkanığı,çukurambar klozet tamircisi,çukurambar klozet tıkanık açma,çukurambar klozette tıkanık ,klozet arıza,klozet iç takımı,çukurambar sifon tamiri,çukurambar tesisatçı,çukurambarda tesisatçı,çukurambar alo tesisat,çukurambar batarya tamiri,çukurambar musluk tamiri,çukurambar musluk servisi,çukurambar muslukcu,çukurambarda su tesisatı,çukurambar tesisat tamircisi,çukurambar sucu,çukurambar su tamiri,çukurambar banyo tamir servisi,çukurambarda usta,çukurambar musluk ustası,çukurambar atık su tamiri,çukurambar su kaçağı tespiti,çukurambar su saati montajı,çukurambarda saat montajı,çukurambar su kaçağı,çukurambar klozet servisi

Sonraki Yazı
Şuan da zaten son yazıdasınız!
Benzer Yazılar
ÇANKAYA TIKANIKLIK AÇMA
ÇANKAYA TESİSATÇI TIKANIK AÇMA SERVİSİ 0553 290 51 47 Çankaya Tuvalet Tıkanıkları - tıkalı lavabo açma - tıkalı gider açma - tıkalı klozet açma - tıkalı banyo açma ÇANKAYA TESİSAT ACİL YETKİLİ SERVİS TIKANIK AÇMA [caption id="attachment_16" alig...
çukurambar banyo tıkanıklıgı açma
Banyo Tıkanıklığı Açma Ankara [caption id="attachment_16" align="aligncenter" width="521"] ankara banyo tıkanıklıgı açma[/caption] Banyo olurken şampuan köpükleri banyoların fayanslarında birikerek kötü lekeler oluşturabilmektedir. Giderlerin akı...
çukurambar banyo tıkanıklıgı açma
Banyo Tıkanıklığı Açma İvedik [caption id="attachment_16" align="aligncenter" width="521"] ivedik banyo tıkanıklıgı açma[/caption] Banyo olurken şampuan köpükleri banyoların fayanslarında birikerek kötü lekeler oluşturabilmektedir. Giderlerin akı...
Yorumlar ( 0 )

Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.